Dinamo Brasov a invins pe CSM Oradea

0 241

Dinamo Brasov a obtinut prima victorie din scurta sa istorie, reusint sa invinga pe CSM Oradea cu scorul de 28-25, intr-un meci contand pentru etapa a treia a Ligii Nationale de handbal masculin.
Desi porneau cu sansa a doua, oaspetii au dat o replica foarte buna, conducand ostilitatile in prima parte a partidei (9-11, min.20), conducand surprinzator o formatie ce parea a nu-si reveni dupa egalarea miraculoasa reusita dupa gafa lui Drenceanu. Echilibrul a fost insa cuvantul de ordine al primei reprize, aceasta incheindu-se la egalitate, scor 13-13. In repriza secunda, scorul s-a mentinut egal pana in minutul 48 (17-17), la rampa iesind portarul brasovenilor Botas, care si-a salvat echipa in cateva randuri. Atacul si-a facut datoria in final (23-20, min.53), iar aceasts diferenta s-a mentinut pana in minutul 60, cand brasovenii au obtinut prima victorie din acest sezon, in timp ce oradenii raman pe ultimul loc al campionatului, cu 0 puncte dupa 3 meciuri.