Cu gandul la finala

0 141

Razvan Lucescu tehnicianul formatiei Rapid Bucuresti, a declarat ca formatia sa a meritat victoria in meciul cu Pandurii, scor 2-0, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, si a mentionat ca echipa sa isi doreste foarte mult sa castige trofeul in acest sezon.

„Este o victorie absolut meritata a noastra. Astazi am meritat sa castigam, eram pregatiti sa ne batem pentru a ajunge in semifinale si sa ne continuam drumul. Ne dorim foarte mult sa castigam Cupa Romaniei. Indiferent de ce adversar vom avea in semifinale, noi ne dorim sa ajungem in finala si sa o castigam. Trebuie sa muncim pentru a ajunge acolo, pentru ca semifinalele se va disputa tur-retur. Rapid traverseaza cea mai buna toamna din ultimele 6-7, din 2005-2006 nu am mai prins semifinalele Cupei, este un pas urias facut de Rapid, dar nu ne putem gandi la schimbari. Poate aparea un jucator sau doi, dar in niciun caz schimbari. Conteaza stabilitatea pentru a putea castiga ceva”, a spus Lucescu in conferinta de presa de dupa meci.

Rapid Bucuresti s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei – Timisoreana, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), formatia Pandurii Targu Jiu, in primul sfert de finala al competitiei. Golurile au fost marcate de Deac min. 58 si Grigorie min. 79.