CSM Corona Brasov – UTE 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1), după...

CSM Corona Brasov – UTE 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1), după loviturile de departajare

1 253

Meciul dintre Corona Brașov si UTE, din cadrul Erste Liga la hochei, a fost disputat, cu atacuri care s-au succedat rapid la cele două porți. Partida a început cu un gol înscris rapid de brașoveni, în minutul 05’32”, prin Trancă. Oaspeții au egalat peste doar câteva minute :1-1, scor la prima pauză. UTE a întors rezultatul în repriza a doua, în minutul 32’36”, 1-2, rezultat care s-a păstrat până la finalul celor 3 reprize. Asta, în ciuda atacurilor gazdelor, care au șutat multe spre poarta adversă, dar l-au țintit cu brio pe portar sau au trimis pucul puțin pe lângă spațiul porții. In minutul 58’28”, Finucci a adus egalarea și a împins meciul în repriza suplimentară de 5 minute, timp în care s-a jucat 3 la 3.

Prelungirile nu au oferit goluri, astfel încât s-a trecut la loviturile de departajare, care au dat câștig de cauză oaspeților. Scor final : 2-3, însă Corona Brașov nu a înregistrat până acum niciun meci pierdut în trei reprize!