Corona Braşov Wolves, victorie pentru locul secund în Erste Liga

0 190

Echipa Braşovului a mai făcut un pas pentru încheierea Masterroundului Erste Liga la hochei pe locul secund! Acest lucru ar însemna ca echipa Braşovului s-şi aleagă un adversar mai facil în sferturile de finală ale competiţiei. Într-un meci decisiv pentru locul III, deocamdată, echipa braşoveană a trecut de DEAC Debrecen, cu 4-1 (0-1, 3-0, 1-0), după un meci în care a jucat exact ultimele două reprize. Golurile gazdelor au fost marcate de Gliga (2), Z. Molnar şi Armstrong, ultimul cu poarta goală.
Echipa Braşovului ocupă, deocamdată, locul 3 în Erste Liga, cu 13 puncte şi mai are de jucat un singur meci, acasă, cu Dab Dunaujvarosi (luni, 17 februarie, ora 18,30, acasă). În cazul în care se va impune şi beneficiind şi de un joc favorabil al rezultatelor, Corona Braşov va ocupa locul secund, înaintea play-off-ului competiţiei.