“Lupii” Braşovului dau semne de revenire spectaculoasă, după ce sâmbătă au invins din nou campioana, Dunarea Galaţi, cu 4-2 (2-1,
1-1, 1-0), la capatul unui meci din campionatul intern, in care elevii lui Otto Keresztes au muncit enorm, au crezut in ei şi au părăsit terenul cu fruntea sus, in aplauzele fanilor. Braşovenii au deschis scorul prin Zsolt Molnar, apoi şi-au dublat avantajul, în superioritate, prin Peter Zsolt, însă galaţenii au redus din diferenţă, prin Nagy Istvan, cu un minut înainte de pauză. În repriza a doua, oaspeţii au egalat, prin Roman Sherbatiuk, dar Arpad Mihaly a refăcut avantajul ,,lupilor”, chiar înainte de pauză. Golul ce a adus