Corona Brașov Wolves a ridiculizat Miercurea Ciuc, chiar pe gheața harghitenilor :...

Corona Brașov Wolves a ridiculizat Miercurea Ciuc, chiar pe gheața harghitenilor : 7-3 (3-0, 1-1, 3-2)

0 201

În Erste Liga la hochei a venit rândul a patru meciuri între două echipe cu pretenții în această competiție, ambele din România, Corona Brașov și SC Miercurea Ciuc.
Primele două dueluri s-au disputat la Miercurea Ciuc. A doua partidă a adus o spectaculoasă victorie echipei brașovene : 7-3, după ce ,,lupii” au condus, după prima repriză, cu 3-0!
Pentru formația Brașovului au înscris : Trancă (min. 01’55”), Molnar Z. (02’23”), Finucci (12’34” și 40’52”), Ede Mihaly (38’31”), Wilson (56’53”), Huba Bors (59’15”).

În prima partidă, ciucanii s-au impus, însă numai după prelungiri : 4-3 (1-0, 1-1, 1-2, 1-0), însă prestația echipei brașovene a fost foarte bună. Pentru Corona au înscris : în minutul 39’22”, Daniel Trancă, în minutul 55’47”, Zsombor Molnár, în minutul 58’52”, Radim Valchar.

Următoarele partide dintre cele două echipe sunt programate la Brașov, sâmbătă, 13 februarie și duminică, 14 februarie.