Corona Brașov, victorie importantă în Liga a treia de fotbal

0 232

Fotbaliştii Coronei Brașov au câştigat cu 1-0, la pauză, 0-0, meciul jucat vineri, pe teren propriu în compania echipei AFC Odorheiu Secuiesc, în cadrul etapei a 6-a a Ligii a treia, seria a cincea. Golul Coronei a fost marcat de Drăgoi în minutul 76.

La finalul partidei, antrenorul Coronei, Călin Moldovan a declarat că jucătorii lui au obţinut o victorie foarte importantă, împotriva unei echipe extrem de motivate. „Este fără discuţie o victorie importantă, o victorie obţinută în faţa unei echipei supra motivate şi a unui arbitraj confuz, ceea ce face ca cele trei puncte să aibă mai mare greutate. Dacă în prima repriză jocul a fost mai echilibrat, în partea a doua am dominat clar şi am avut, pe lângă golul marcat, şi alte 6-7 ocazii uriaşe de a înscrie. Îmi felicit băieţii pentru efortul depus şi pentru jocul pe care l-au făcut astăzi, şi aşa cum am mai spus în vară, după promovare, că la Braşov se va naşte o echipă puternică, astăzi am demonstrat clar acest lucru şi am încredere că băieţii ne vor arăta asta în continuare”, a spus tehnicianul Coronei.

Etapa viitoare, Corona Braşov va juca în deplasare, cu CSO Plopeni.