Corona Brasov tot mai aproape de Liga I

0 222
Corona Brasov lidera seriei Vest a Ligii secunde a invins pe FC Olt, fara nici un fel de probleme pe teren propriu cu scorul de 4-1 (3-0), intr-un meci contand pentru etapa a XXIV-a a Ligii secunde de fotbal.
Brasovenii au oferit spectatorilor prezenti la meci un festival de goluri reusind sa marcheze de trei ori in prima repriza si o data in cea de-a doua. Primul gol al partidei a fost marcat in minutul 8 al partidei, de Pastor, care a inscris din marginea careului, dupa o combinatie reusita intre jucatorii pregatiti de Daniel Bona. Coman a fost din nou eroul brasovenilor, reusind sa marcheze de doua ori: prima data, in min. 17, cand a fost foarte bine gasit la marginea careului, patrunzand in interiorul acestuia si trimitand usor, pe langa portar, in plasa apoi, in min. 38, la capatul unui atac sustinut si in urma unei pase de la Horia Popa (3-0). Acesta a fost si rezultatul la pauza, iar dupa revenirea de la cabine Corona a avut o prestatie mai modesta facandu-i pe oaspeti sa prinda curaj. Acestia nu au stat prea mult pe ganduri si in min. 52, Dancu a redus din handicap. Golul primit i-a asmutit pe brasoveni care au inceput atacurile la poarta oltenilor. In urma unui astfel de atac a venit si ultmul gol marcat de Ene incizand tabela la scorul de 4-1.
Incet dar sigur daca Corona Brasov pregatita de Daniel Bona, va juca la fel si in urmatoarele trei partide, atunci Liga I va deveni dintr-un vis o realitate frumoasa iar iubitorii fotbalului brasovean vor putea vedea la lucru doua echipa din judetul nostru in prima liga.