Corona Brasov ramane liderul la zi in Liga a II-a

0 235

Corona Brasov pregatita de tehnicianul Daniel Bona, liderul Seriei a II-a din Liga secunda, a reusit sa castige partida jucata pe teren propriu cu scorul de 2-0 (1-0), in fata formatiei Unirea Alba Iulia. In urma acestei victorii brasovenii au sansa de a se distanta in clasament dupa ce Damila Maciuca, ocupanta locului doi, a obtinut doar un singur punct pe teren propriu contra timisorenilor de la ACS Poli ocupanta locului patru.

Golurile brasovenilor au fost marcate de Fulea in minutul 9 autogol si de Chirciu in minutul 66. In urma acestei victorii brasovenii se mentin in fruntea clasamentului cu 17 puncte urmata de Damila Maciuca cu 14 puncte si de FCM Targu Mures cu 12 puncte.

Primul gol al partidei a fost inca din minutul 9, cand Stanga a centrat din dreapta, Marinescu a deviat cu capul pe spate, Fulea a ncearcat sa degajeze din fata lui Chirciu, dar spre ghinionul lui si-a trimis mingea in propria poarta din alunecare din 7 metri. Cel de-a doilea gol a fost marcat de Chirciu, care a reluat in plasa o minge din careul de sase metri, dupa ce Marin l-a fentat pe acelasi Fulea tragand printre picioarele lui Oprea, mingea revenind la Chirciu, care a trimis lejer pe langa portar

Corona: Marc – Martac, G. Stefan, Damian, V. Avram – Leonte, Fl. Stanga (cpt.), V. Munteanu, S. Marin – Chirciu, Bg. Marinescu Rezerve: Tarziu – M. Stere, Forika, M. Ene, Pastor, Marcas, H. Popa Antrenor: Daniel Bona

Unirea: Tiut – Potopea, Fulea, Bumbac, Bucurica – Oara, Fl. Istrate, M. Oprea (cpt.), Galdean – Mandrusca, S. Negrut Rezerve: Pascal – F. Morar, Rondak, M. Petrescu, Olar, I. Stan, P. Moga Antrenor: Stelian Gherman