Corona Brasov invinge Steaua si in meciul al doilea din play-off

0 225
Echipa de hochei pe gheata ASC Corona Brasov pregatita de tehnicianul Greg Lindqvist a reusit sa invinga pentru a doua oara in interval de doua zile formatia Steaua Bucuresti cu scorul de 7:0 (4:0, 1:0, 2:0), intr-un meci contand pentru a doua partia a play-off-ului Campionatului National.
Partida s-a jucat pe gheata Patinoarului Olimpic din Parcul Tractorul iar la meci au fost prezenti aproximativ 1.300 de spectatori. Soarta invingatoarei in meciul al doilea al semifinalei, dintre Corona Brasov si Steaua, s-a decis dupa doar 2 minute si jumatate, cand tabela arata deja 3 la 0 pentru brasoveni.
Golurile au fost marcate in ordine de Bonar care a deschis balul primul pentru Corona dupa doar 24 de secunde, Antal a dublat avantajul baietilor lui Lindqvist dupa doar 71 de secunde jucate din meci, pentru ca Imecs sa stabileasca un 3-0 in favoarea ardelenilor in minutul 2 si 37 de secunde. Capitanul Nagy a stabilit scorul primei reprize in minutul 14 iar Borsos a facut 5-0 in minutul 25, acesta fiind singurul gol al reprizei secunde.”Stranierii” Wehrs si Rawlyk au fost reusit sa inscrie golurile cu numarul 6 si 7 pentru Corona.
“Am priimit o lectie ieri, in sport trebuie sa respecti mereu adversarul iar asta nu am facut in primul meci. Azi am intrat concentrati si s-a vazut pe tabela. Mai avem nevoie de o victorie ca sa ajungem in finala si as vrea sa o obtinem in primul meci.” – Greg Lindqvist – antrenor Corona Brasov