Corona Brasov a invins pe Juventus Bucuresti

0 257

Echipa de fotbal Corona Brasov nimeni alta decat liderul seriei B2,  a jucat in acest weekend pe terenul de la Metrom, o partida amicala, impotriva formatiei Juventus Bucuresti. Chiar daca rerenul a fost acoperit in intregime de zapada, brasovenii s-au descurcat foarte bine atat la capitolul tehnic dar si la cel fizic. Formatia brasoveana s-a impus in cele din urma cu scorul de 1-0, prin golul marcat in minutul 75 de atacantul Ioan Coman. Brasovenii au inceput partida destul de bine si au avut mai multe ocazii de a marca insa doar nesansa a facut ca tabela sa ramana neschimbata pana la pauza. In repriza a doua gazdele au presat iar in cele din urma a venit si golul mult asteptat care da un confort psihic jucatorilor in vederea urmatoarelor meciuri de pregatire."Chiar daca terenul a fost greu, pentru noi a fost un bun joc de pregatire. A fost primul amicalal iernii si ma bucur ca am inceput cu dreptul anul 2013.”, a afirmat antrenorul principal al formatiei brasovene Daniel Bona. Dupa cei de la FC Brasov, vine si randul Coronei, sa urce la Cheile Gradistei, pentru un cantonament centralizat in perioada 31 ianuarie-8 februarie. La sfarsitul lunii viitoare, brasovenii vor efectua un al doilea cantonament, de data asta la Baile Felix, locatie unde vor sustine si cateva jocuri de verificare.