„Copiilor sunteți minunați! Scuzati-ne că suntem niște proști și niște lași!”
Bai voi realizați că niște copii din Romania au luat locul 1, 2 și 3 mondial la cel mai tare campionat de robotica. Bai, cred că nu realizam. Oare am citit bine? Robotica, nu manele, nu trap, nu altceva.
Locul 1 mondial – echipa Velocity de la liceul Murgoci Brăila. Brăila??? Da. Brăila. Locul 1 mondial
Locul 2 mondial – echipa Heart of RoBots de la liceul Hasdeu. Buzău. Buzău??? Da. Buzău.
Locul 3 mondial – echipa AiCitizens de la liceul AI Cuza Focșani. Vrancea….am crezut că nu citesc bine
Tot locul 3 Quantum Robotics de la liceul de Informatica București.
Bai fraților, ora exacta in robotica la nivel mondial se da in triunghiul Braila-Buzau-Vrancea. Am zis eu că Buzău cel puține Bluezone 🙂
Au fost mai buni copiii astia ca asiaticii, ca americanii aia cu laboratoare de sute de mii de euro.
Copiii din județele lui Oprișan, lui Ciolacu, lui Dragomir cele mai abjecte și corupte figuri.
Cum e mă prăpastia între copiii ăștia și corupții care conduc aceste județe?
Pentru asta români trebuie bai să… luptați.
Pentru copiii ăștia ca sa poată să stea acasă langa familiile lor și să ducă o viață normală.
Sa poată să își facă firme aici și să facă bani nu sa fie jecmăniți de șobolanii ăștia.
Ăștia sunt mai valoroși că aurul de la Roșia Montană.
Avem nevoie de o revoluție fraților.
Nu se mai poate așa.
Copiilor sunteți minunați. Știu că o să fugiți in lume toți.
Nici eu nu as sta.
Scuzati-ne că suntem niște proști și niște lași.
Poate generația voastră va schimba ceva.
Preluare: Reportaje is Back
Sursa: facebook.com





Bravo lor .. felicitări și baftă multă le doresc ..
Mulțumesc mult pentru articol , nu aș fi știut ..