Constantenii mai tari ca olandezii

0 245

Echipa de volei CVM Tomis Constanta a reusit sa invinga, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, formatia de prima liga olandeza Doc Stat Orion Doetinchem, intr-un meci contand pentru prima mansa a optimilor de finala a Cupei Top Teams la volei masculin.

Meciul a durat 90 de minute, iar echipa de la malul marii, a pierdut cu scorul de 23-25 primul set, reusind, apoi, sa se impuna in urmatoarele trei cu scorul de 25-18, 25-19 si 25-23.

La finalul meciului de miercuri, la care au asistat 1.200 de spectatori, directorul executiv al CVM Tomis, Serhan Cadar, a mentionat ca la partida retur, ce va avea loc in 17 ianuarie, la ora 21.00, in Olanda, formatia constanteana va fi insotita de aproximativ 70 de suporteri.