Chivu a vazut rosu in fata ochilor

0 220

Cristian Chivu jucatorul roman al formatiei italiene de prima liga Internationale Milano, a inceput din postura de titular meciul pe care Inter l-a disputat, marti seara, in grupele Ligii Campionilor, cu PSV Eidhoven.
v Capitanul echipei nationale, Cristi Chivu, a revenit in apararea milanezilor, dupa accidentarea suferita in partida amicala pe care nationala Romaniei a disputat-o cu Germania la Koln, dar nu a jucat decat 65 de minute fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene.
Inter a reusit sa treaca cu scorul de 2-0 de olandezi, prin golurile marcate de Ibrahimovic in minutuele 15 din penalty si 31.