Chiar dacă au deschis scorul, ,,lupii”, au pierdut la Miercurea Ciuc

0 208

Într-o partidă din Erste Liga la hochei, Corona Brașov a jucat pe gheața rivalei din Miercurea Ciuc. După ce au deschis scorul, prin Trancă, ,,lupii”au avut o perioadă de joc nefastă, în care au fost egalați și chiar conduși la două goluri : 3-1 pentru ciucani, scorul primei reprize. Chiar dacă au încercat să revină în joc, jucătorii Brașovului nu au reușit decât să rămână, la mică distanță, în spatele harghitenilor, înscriind totuși încă 3 goluri până la finalul partidei, prin Brown, Gliga și Fowlie. Antrenorul Coronei, Penzes a scor portarul în ultimul minut, în sparanța egalării, însă gazdele au recuperat pucul și au marcat în poarta goală golul izbăvitor, care i-a scăpat de emoțiile finalului. Scor : 6-4 pentru SC Miercurea Ciuc.

Pentru echipa brașoveană urmează ultimele două meciuri din acest an, ambele acasă, sâmbătă, cu Vasas și luni, cu Gheorghieni (ambele de la ora 18,30).