CFR Cluj nu se dezminte

0 265

Formatia ardeleana CFR Cluj, pregatita de tehnicianul Ioan Andone a reusit sa invinga in deplasare gruparea Gloria Buzau, cu scorul de 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a V-a a Ligii I.

Astfel clujenii si-au reconfirmat statutul de pretendenta la titlu, chiar daca golul victoriei a fost reusit cu 7 minute inainte de final.
CFR a fost echipa care a dominat atat teritorial cat si tactic aceasta intalnire, iar victoria a venit aproape logic. Golurile partidei au fost marcate de Claudiu Ionescu in minutul 26 pentru gazde in timp ce pentru ardeleni au marcat Eugen Trica in minutul 5 si Christian Fabbiani in minutul 84.

Gloria Buzau: M. Barbu – Doicaru, Tudose, Vlaicu, Ezze – Paleacu (Litu min. 66), Gheorghita, Suleap (Nejneru min. 82), Iovita – Cl. Ionescu, Simion (Bunica min. 85). Antrenor: Stefan Stoica.

CFR Cluj: Stancioiu – Tony (Manuel Jose min. 67), Cadu, De Souza, Panin – Muresan, Minteuan – Semedo (Culio min. 73), Trica (Deac min. 60), Fabbiani – Didi. Antrenor: Ioan Andone.