CFR Cluj de la egal la egal cu Benfica Lisabona

0 234

Formatia ardeleana CFR Cluj, pregatita de tehnicianul Ioan Andone, a terminat la egalitate, scor 2-2, partida amicala disputata pe teren propriu, impotriva gruparii lusitane Benfica Lisabona, meci organizat cu ocazia implinirii a 100 de ani de la infiintarea clubului clujean, informeaza site-ul echipei.
CFR a deschis scorul in minutul 50 prin Dani, Benfica egaland 6 minute mai tarziu prin veteranul Rui Costa. Portughezii au preluat conducerea in minutul 68, dupa golul lui Cardozo, tabela fiind inschisa in minutul 71 de „clujeanul” Semedo.

De remarcat este faptul ca ardelenii au avut in teren cu un portughez mai putin decat cei de la Benfica.
Ioan Andone a trimis in teren urmatoarea formatie: Stancioiu – Tony (Amoreirinha min. 79), Cadu (Muresan min. 60), Sandberg (Sousa min. 69), Panin (Fredy min. 79) – Andre Leao (Minteuan min. 46), Dani (Marginean min. 76) – Semedo (Pedro Oliveira min. 76), Didy (R. Surdu min. 76), Trica (Julio min. 64) – Fabbiani (Anca min. 73).