CFR Cluj a remizat cu austriecii de la Salzburg

0 248

Echipa de fotbal CFR Cluj, pregatita de Ioan Andone, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicala desfasurata la Bischofshofen impotriva campionaei Austriei, Red Bull Salzburg. Ambele goluri s-au marcat in primele cinci minute ale partidei.

Pentru austrieci a marcat Zickler care a reusit sa inscrie inca din debutul partidei in minutul 1, iar Eugen Trica a redus repede din handicap trei minute mai tarziu. Meciul a fost unul foarte disputat, cu actiuni de atac care s-au succedat cu repeziciune de la o poarta la alta. Clujenii au constestat o faza cand arbitrul nu a acordat o lovitura de la 11 metri, dupa o impingere clara in careu a lui Cadu. Austriecii nu s-au impacat cu ideea unui rezultat de egalitate si in minutul 90 au ratat o ocazie uriasa de gol.