Campioana umilita de studenti

0 272

Campioana CFR Cluj a fost umilita si invinsa la scor de neprezentare de catre Sportul Studentesc. Prima mare bomba a acestui campionat a fost detonata vineri in Regie, unde „gasca nebuna” a dat din nou recital in fata campioanei CFR Cluj. Ardelenii au parut o umbra a echipei din sezonul trecut si au pierdut cu 0-3, in ceea ce poate fi ultimul meci al lui Andrea Mandorlini pe banca „alb-visiniilor”.
Golurile „studentilor” au fost marcate de Tibi Balan in minutele 23 si 58 si Patrascu in minutul 61.
Desi nu a mai inscris, Sportul a mai ratat doua mari ocazii de gol, Curelea fiind in doua randuri aproape sa marcheze cel de-al patrulea gol al „studentilor”. Scor final 3-0, iar apele sunt tulburi la CFR, soarta lui Mandorlini fiind incerta.
Antrenorul echipei Sportul Studenþesc, Tibor Selymes, a declarat imediat dupa meci, ca CFR Cluj nu mai are in acest sezon fata de campioana, dupa ce in meciul de vineri, pierdut cu scorul de 0-3, in etapa a V-a a Ligii I, nu a avut nici macar doua ocazii de a marca.
„Am vorbit cu baietii inainte ca, in aceasta partida, vom putea obtine un punct sau chiar sa batem si am reusit asta, ba chiar mai mult am reusit sa facem ca CFR sa nu aiba nici macar doua ocazii. Sezonul trecut CFR a avut fata de campioana, dar anul acesta, din cate imi dau eu seama, nu. Noi trebuie sa mentinem acest joc, sa fructificam toate ocaziile pe care le avem. Azi am jucat foarte bine, echipa s-a miscat bine si as fi bucuros daca am ramane la acest stadiu si vom incerca sa obtinem puncte sa urcam cat mai sus in clasament, pentru ca dupa ce am venit din Liga a II-a am inteles usor-usor ce trebuie facut in prima liga”, a spus Selymes in cadrul conferinþei de presa de dupa meci.