Cainii-rosii au bagat coada intre picioare si au iesit din Europa

0 241

Dinamo Bucuresti a pierdut atat meciul dar si calificarea in Europa League, in dauna formatiei croate Hajduk Split, partida terminandu-se cu scorul de 3-0 (3-0) pentru gazde.
„Cainii” au inceput dezastruos prima parte a meciului, cand au si incasat doua goluri in primele 22 de minute. Vukusic min. 12, Brkljaca min. 22 si Tomasov, cu o reusita de exceptie in minutul 38, au marcat golurile croatilor.
Elevii pregatiti de Ioan Andone, s-au trezit putin in repriza secunda, pe care au si dominat-o, doar pentru ca jucatorii lui Hajduk au facut pasul inapoi.
S-a incheiat 3-0 pentru Hajduk, care obtine calificare in play-off-ul Ligii Europa, iar Dinamo e prima echipa din Liga I eliminata in acest sezon din Europa.