Brasovenii se indeparteaza vazand cu ochii de play off-ul Ligii Mol

0 292

Echipa de hochei pe gheata Corona Brasov, pregatita de tehnicianul Greg Lindqvist, a pierdut vineri seara, in deplasare, cu scorul de 5-3, partida, din cadrul Ligii MOL, contra formatiei HC Nove Zamky. Brasovenii au pierdut partida inca din prima repriza, dupa ce au intrat la cabine cu doua goluri primite si niciunul inscris. Celelalte doua reprize ale partidei, au fost adjudecate de catre fiecare dintre echipe cu scorul de 2-1. In urma acestei infrangeri dureroase, brasovenii incep sa se indeparteze de un vis frumos si anume acela de a juca in play off-ul Ligii Mol.

Tehnicianul brasovenilor s-a aratat dezamagit dupa aceasta infrangere, insa nu are ce sa le reproseze jucatorilor, care au dat totul pe teren. "Am avut o misiunea foarte grea azi. Este aproape imposibil sa castigi o partida dupa ce esti condus cu 3:0, si cu atat mai greu cand joci impotriva unei echipe bune ca Nove Zamky. Am reusit sa revenim in joc, dar se pare ca sansele pe care ni le-am creat dupa au fost degeaba, am ratat mult, adversarul ne-a taxat.”