Brasovenii s-au impotmolit pe Bega

0 319

Formatia FC Brasov condusa de pe banca de tehnicianul portughez Antonio Conceicao, a pierdut sambata, in deplasare, cu scorul de 0-2 (0-1), in fata echipei FC Timisoara, intr-un meci contand pentru etapa a XXX-a a Ligii I.
Golurile au fost marcate de Bourceanu in minutul 35 si Goga in minutul 62.

Bourceanu a deschis scorul in minutul 35, cu un sut la coltul scurt de pe partea dreapta, dupa o centrare la marginea careului mare a lui Sepsi.

Dorin Goga a majorat avantajul, in minutul 62, depasind in viteza un adversar si trimitand mingea in plasa pe sub portar, de la 11 metri, dupa o pasa pe culoar de la Zicu.

FC Timisoara: 99. Taborda – 4. Luchin, 24. Ghionea, 25. Burca, 8. Sepsi – 55. Bourceanu, 5. Alexa, 10. Tames, 6. Ignijatevici (27. Zicu min. 58) – 21. Goga (17. Magera min. 80), 87. Ricketts (19. Nikolici min. 87). Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

FC Brasov: 13. Kajcsa – 20. Ionut Voicu, 6. Majernik, 15. Oros, 26. Williams (12. M. Ionescu min. 64) – 11. Martinovici (14. Distefano min. 46), 10. Ilyes, 18. Cristescu, 16. Viveiros (23. Cardoso min. 46) – 80. Andrade, 7. Chipciu. Antrenor: Antonio Conceicao.