Brasov FOTE 2013 program complet

Brasov FOTE 2013 program complet

0 93
Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE), cel mai mare eveniment sportiv pentru tineret din Europa, va fi organizat în perioada 17 – 22 februarie in Brasov, Rasnov, Poiana Brasov si Predeal.
Participantii la aceasta competitie se vor intrece in opt probe sportive, mai exact schi alpi, schi fond, biatlon, hochei pe gheata, patinaj artistic, patinaj viteza, sarituri cu schiurile si snowboarding. In cele ce urmeaza va prezentam programul complet al acestui eveniment care va avea loc in judetul Brasov.
 
Program competitii:
18 februarie– 09:00-09:30 Receptie Giant Slalom -10:00-11:30 Giant Slalom, Prima runda, feminin -13:30-15:00 Giant Slalom, A doua runda, feminin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie – 09:00-09:30 Receptie Giant Slalom -10:00-11:30 Giant Slalom, Prima runda, masculin -13:30-15:00 Giant Slalom, A doua runda, masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
20 februarie – 10:00-11:30 Slalom, Prima runda, feminin -13:30-15:00 Slalom, A doua runda, feminin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 10:00-11:30 Slalom, Prima runda, masculin -13:30-15:00 Slalom, A doua runda, masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 08:00-16:30 Mixed Parallel Slalom Team Event
 
Schi fond – Predeal – Valea Rasnoavei Program competitii: 18 februarie – 10:00-11:30 7,5 km Free Technique, feminin -11:30-13:00 10 km Free Technique, masculin – 19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie– 10:00-11:30 5 km Classic Technique, feminin -11:30-13:00 7,5 km Classic Technique, masculin – 19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 10:00-11:30 Sprint Qual Free Technique, feminin si masculin -12:30-14:30 Sprint Fianls Free Technique, feminin si masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 10:00-12:00 Mixed relay -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
medalii-FOTE 2013
Biatlon – Fundata – Cheile Gradistei Program competitii:
19 februarie – 09:00-10:00 Zeroing, feminin -10:00-11:30 Individual 10 km, feminin -12:00-13:00 Zeroing, masculin -13:00-14:30 Individual 12,5 km, masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 9:00-10:00 Zeroing, feminin -10:00-11:30 Sprint 6 km, feminin -12:00-13:00 Zeroing, masculin -13:00-14:30 Sprint 7,5km, masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 09:00-10:00 Zeroing -10:00-12:00 Mixed relaz 2×6 km + 2×7,5 km -19:30-20:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
 
Sărituri cu schiurile – RâÅŸnov – Valea Carbunarii Program competitii:
18 februarie – 11:30-14:00 Individual HS 100, masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor 19 februarie – 11:00-13:30 Individual HS 71, feminin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
20 februarie – 10:30-12:30 Competitie pe echipe HS 100, masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 11:30-14:00 Competitie pe echipe HS 71, feminin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 11:30-14:00 Competitie pe echipe mixte HS 71 -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
 
Snowboard – Predeal – Clăbucet Sosire Program competiÅ£ii: 19 februarie – 09:00-15:30 Comptetitia Snowborad Cross, feminin si masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 09:00-15:30 Competitia Parallel Giant Slalom, feminin si masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
 
Hochei pe gheata – Brasov – Patinoarul „Olimpic” Brasov; Program competitii: 18 februarie – 16:00-18:30 Meci Rusia – Suedia -20:00-22:00 Meci Finlanda – Cehia
19 februarie – 16:00-18:30 Meci Suedia – Letonia -20:00-22:00 Meci Romania-Finlanda
20 februarie – 16:00-18:30 Meci Letonia – Rusia -20:00-22:00 Meci Cehia – Romania
21 februarie – 09:00-09:30 Grupa A3 -10:00-10:30 Grupa B3 -11:00-11:30 Grupa A2 -12:00-12:30 Grupa B2 -13:00-14:00 Grupa A1 -14:30-15:30 Grupa B1 -16:00-18:30 Al V-lea Meci Grupa A3 – Grupa B3 -20:00-22:00 Meci pentru medalia de bronz Grupa A2 – Grupa B2
22 februarie -09:00-09:30- Grupa A1 -10:00-10:30 Grupa B1 -14:30-17:00 Finala 17:00-18:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
 
Patinaj artistic – Poiana Brasov – Patinoar Program competitii: 20 februarie -14:00-17:30 Program scurt, feminin -18:00-20:30 Program scurt, masculine
21 februarie – 12:30-17:00 Program liber, feminine -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie -12:00-15:00 Program liber, masculin -19:00-19:30 Ceremonia de acordare a medaliilor
 
Patinaj viteza – Poiana Brasov – Patinoar Program competitii: 17 februarie – 10:00-14:00 1500 m feminin si masculin
18 februarie – 10:00-15:00 500 m Stafeta mixta feminin si masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor (1500m + 500m)
19 februarie – 10:00-15:00 1000 m Stafeta mixta feminin si masculin -19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor.
 
Cristinel Stavaru

COMENTARII

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.