Baschet : Corona Brașov, prima victorie în grupa locurilor 13-16

Baschet : Corona Brașov, prima victorie în grupa locurilor 13-16

1 99

Echipa de baschet masculin Corona Brașov a câștigat meciul contra CSM Galați, scor 104-84 (25-26, 36-16, 23-11, 20-31), pentru grupa 13-16 a Ligii Naționale. În partida disputată în Sala Sporturilor, elevii lui Eugen Roșu și Dan Calancea au făcut diferența în sferturile 2 și 3, dominate autoritar. Mihai Măciucă (foto) a fost principalul realizator al brașovenilor cu 22 de puncte, urmat de David Antonescu cu 12 puncte și 8 recuperări, David Lăpuște 12 puncte și 7 recuperări, Dimitrije Nikolic 12 puncte și 7 recuperări, respectiv Trendon Hankerson cu 11 puncte.

Seria contra gălățenilor se joacă după sistemul cel mai bun din 5 jocuri, a doua partidă urmând să se joace marți, 12 mai, de la ora 19.00, tot în Sala Sporturilor.

D.D.

COMENTARII

  1. frumoasă poza… da’ după “victoria “ pentru locurile 13/16 😂😂😂…oare cum vor fi cotele la pariurile sportive pentru al doilea meci ???…e foame de bani…
    de liga 1 ? și de csu Brașov? care au reprezentat cu onoare Primăria Brașov…aproape fără buget și fără risipa banului public brașovean nu spuneți nimic….🤬…15 VICTORII ȘI 7 ÎNFRÂNGERI…ăilalți de la liga 1 corona/zeiden cu 4 jucători aduși de prin Galați 🫵🏻🧐🫣🤔…ciuca bătăii…la fel ca și ăștia fără niciun brașovean în echipă de la echipa “mare” cu buget de 1,5 milioane euro…banii brașovenilor…care au o primă victorie în lupta pentru locurile 13/16….RUȘINE oancea/nini/roșu…ce părere are domnul primar despre această victorie 😅,față de locul 5 de pe vremea lui coliban…parcă acest trio oance/nini/roșu au făcut tot posibilul pentru a-l discredita pe domnul Scripcaru 🤨

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.