Baschet : antrenorul Ionuț Bâscoveanu a plecat de la Corona Brașov

Baschet : antrenorul Ionuț Bâscoveanu a plecat de la Corona Brașov

1 230

Fostul antrenor al echipei masculine de baschet a ales pentru sezonul viitor, Rapid București, acolo unde va ajunge și jucătorul Andrei Oinaru. Deși se afla în discuții pentru prelungirea contractului de ceva timp cu cei de la Corona, Bîscoveanu revine în capitală și din motive personale, însă despărțirea de clubul brașovean a avut loc în condiții amiabile. Cu Bâscoveanu pe bancă, Corona a încheiat sezonul trecut pe locul 5 în Liga Națională de baschet masculin și va evolua din toamnă în cupele europene. Pentru sezonul viitor, principalul de pe banca Coronei va fi un tehnician român, ce va fi anunțat zilele următoare. În rest, în structura tehnică a echipei de Liga Națională cât  și antrenorii de la echipa ce va evolua în Liga 1, antrenorii sunt brașoveni. Între timp conducerea clubului a demarat deja discuții și cu jucătorii autohtoni pentru sezon viitor în contextul în care noul regulamentul va obliga cluburile sa joace cu doi sportivi români pe parchet pe toată durata partidei.

D.D.

COMENTARII

  1. a dat bunul Dumnezeu… ducă -se…cu tot cu oinaru și salariul lui ăsta supraponderalul de 6.000 de euro/lună…
    p.s.unul din motivele personale să fie legat de sănătatea lui neacșu david?

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.