Banatenii au invins fara probleme

0 235

??? Sambata, intr-o partida contand pentru etapa a treia a Ligii I de fotbal,?gruparea Poli Timisoara a reusit sa invinga pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-1), formatia Pandurii Tg.Jiu. Partida disputata pe stadionul „Dan Paltinisanu” din Timisoara, in fata a aproximativ 15.000 de spectatori, care si-au incurajat favoritii pe tot parcursul intalnirii, a fost dominata de gazde din primul pana in ultimul minut.
Gigel Bucur a reusit o dubla pentru gazde, in minutele 7 si 48, celalalt gol al banatenilor fiind marcat de Ganea, in minutul 40. Pentru oaspeti a inscris Iordache, care a transformat un penalty in minutul 13.