Au pierdut dar s-au calificat in sferturile de finala ale Challenge Cup

0 293

Echipa de handbal masculin UCM Resi?a a reusit sa acceada in sferturile de finala ale Challenge Cup, desi a pierdut sambata seara, in deplasare, in fata formatiei croate Osijek Elektromodul, cu scorul de 33-26 (16-13), in partida retur a optimilor competitiei.

In tur, resitenii s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 28-21. Aceeasi diferenta, de 7 goluri, s-a inregistrat si dupa meciul de sambata seara, din Croatia, scorul general al dublei manse fiind 54-54. Jucatorii antrenati de Aihan Omer s-au calificat, insa, in sferturile de finala ale Challenge Cup, datorita faptului ca au marcat mai multe goluri in deplasare, 26, in comparatie cu adversarii lor, care au onscris doar 21 de goluri, in partida tur.

Tragerile la sorti pentru meciurile din sferturile de finala ale Challenge Cup vor avea loc in 12 decembrie, la Viena, iar meciurile se vor disputa in 2007, la 24-25 februarie (turul) si 3-4 martie (returul).