Au facut instructie cu Snagovul

0 242

FC Brasov echipa pregatita de tehnicianul Mihai Stoica, a facut practic instructie cu cei de la FC Snagov, pe care i-au invins fara drept de apel cu scorul de 7-2 (3-0), intr-un meci contand pentru etapa a 29 a Ligii secunde de fotbal.

Partida s-a desfasurat pe stadionul „Silviu Ploiesteanu”, pe un teren foarte bun, o vreme excelenta pentru fotbal si in fata a aproximativ 300 de spectatori. In meciul contra celor de la FC Snagov, echipa care mai are foarte putine sanse de a scapa de retrogradare, „galben-negrilor” le-a iesit aproape totul. Jucatorii brasoveni au dat impresia ca vor sa se razbune pe toate esecurile pe care le-au avut pana in prezent in acest campionat si chiar au reusit.

Golurile „stegarilor” au fost marcate de: Cristescu in minutele 13 si 50, Dedu in minutele 15 si 61, Maghici in min. 32, Andronic in min. 59 si Chipciu in min. 73 din penalty. De partea cealalta pentru FC Snagov au marcat: Turcu in min. 81 si Florea in min. 89.
In urma acestui rezultat FC Brasov ocupa pozitia a saptea in clasament cu 44 de puncte la patru puncte de ocupanta locului doi CS Otopeni si la opt puncte de lidera seriei I Gloria Buzau.