Au castigat dar asteapta minunea

0 300

Forex Brasov echipa pregatita de Gabi Stan a invins pe teren propriu cu scorul de 3-0 (1-0), gruparea Dunarea Giurgiu, intr-un meci contand pentru etapa a 33-a a Ligii secunde de fotbal.

Pe o vreme excelenta pentru fotbal, un gazon foarte bun si in fata a apoximativ 600 de spectatori, Forex Brasov a invins fara emotii formatia din Giurgiu prin golurile reusite de Ungureanu in minutul 19, Al. Tudor in minutul 63 si Manea care a marcat din penalty in minutul 86. In urma acestui rezultat, si cu doua etape care au mai ramas de disputat, „alb-verzii” acumuleaza 56 de puncte si ocupa pozitia a treia in clasament, la trei puncte de Gloria Buzau, ocupanta locului secund si la cinci de lidera clasamentului Delta Tulcea.

La sfarsitul partidei antrenorul brasovenilor, Gabi Stan a afirmat: „Am jucat bine si am castigat pe merit aceasta partida. Mai avem doua etape si sper sa avem un parcurs cat mai bun. Acum doar o minune ne mai poate aduce pe locul doi, dar credem ca se poate”.