Ardelenii si-au luat punctele inapoi

0 230

Universitatea Cluj si-a recastigat punctele pierdute in etapa trecuta si a reusit sa revina spectaculos in meciul de la Ploiesti si sa se impuna cu 2-1 in fata Astrei, dupa ce ploiestenii au fost cei care au deschis scorul inca din minutul 4, prin Stratila.
Claudiu Niculescu a restabilit egalitatea direct din corner in minutul 72, pentru ca Alex Pacurar sa marcheze golul victoriei cu 5 minute inainte de final.

Astra Ploiesti: 82. Miron – 2. Matel, 4. Mihalache, 3. Oprsal, 13. Junior Morais – 8. Takayuki Seto, 78. N Doye (11. Tigoianu min. 75), 18. Stratila, 21. Fatai – 16. Tiganasu (10. Croitoru min. 56), 14. Miranda (20. Al. Stan min. 89). Antrenor: Tibor Selymes.

Universitatea Cluj: 12. Popa – 18. Ungurusan, 6. Abrudan, 25. Munteanu, 14. Bazzi – 8. Nasser, 28. V. Gheorghe (10. Pacurar min. 46) – 20. Cojocnean, 22. Bostina, 17. Voican (7. Delgado min. 54) – 11. Machado (9. Cl. Niculescu min. 68). Antrenor: Ionut Badea.