Ardelenii s-au impus fara probleme

0 189

Campioana CFR Cluj a dispus, miercuri, in deplasare, intr-un meci contand pentru etapa a XXIX-a a Ligii I, de vicecampioana Unirea Urziceni cu scorul de 3-1 (2-1).
Golurile au fost marcate de Peralta min. 16 (autogol) pentru Unirea, respectiv Nicoara min. 26, Kone min. 36 si Batin min. 58.

Unirea Urziceni a deschis scorul in minutul 16, cand dupa o lovitura libera executata de pe partea dreapta de Patras, Peralta a reluat cu capul din patru metri in propria poarta.

CFR Cluj a restabilit egalitatea prin Viorel Nicoara, in minutul 26, care a sutat de la marginea careului de 16 metri pe langa portarul George Curca.

Campioana Romaniei a trecut in avantaj in minutul 36 prin Emmanuel Kone, care a reluat de la opt metri lateral stanga o pasa venita de la argentinianul Sixto Peralta.