Ardelenii mai buni ca ceasul elvetian

0 249
Formatia CFR Cluj a reusit sa treaca miercuri, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa elvetiana FC Luzern, intr-un meci amical din cadrul stagiului de pregatire de la Marbella, informeaza site-ul oficial al clubului din Liga 1. Unicul fol al meciului a fost marcat de Weldon, in minutul 37.
Antrenorul Paulo Sergio a trimis in teren in prima repriza urmatorii jucatori: Stancioiu – Panin, Rada, Maftei, Camora – Celestino, Godemeche – Paun, Hora, Deac, Weldon. In minutul 68, Paulo Sergio a schimbat echipa, si i-a trimis în teren pe Felgueiras – Panin, Piccolo, Cadu, Sepsi – Muniru, Gabi Muresan – Maah, Rui Pedro, Valente – Kapetanos.
Presedintele clubului ardelean Iuliu Muresan, a declarat ca este multumit de victoria obtinuta in amicalul cu FC Lucerna si ca Modou Sogou este ”in aer si la propriu si la figurat”, dupa ce s-a transferat la Marseille.
”Important este ca echipa sta bine in teren, ca avem posesia si ca am castiga. Sogou este in aer. Maah este un jucator chiar mai bun decat Sogou. S-ar putea sa mai vina jucatori, dar nu putem mari lotul pentru ca antrenorul ne cere sa mentinem un numar de jucatori”, a declarat Muresan la Digi Sport.