Ardelenii i-au invins pe cei de la Atletico Madrid

0 231

Javier Aguirre antrenorul echipei de prima liga spaniola Atletico Madrid, a declarat, sambata, ca vremea caniculara pe care formatia spaniola a fost nevoita sa dispute meciul cu Gloria Bistrita, din prima mansa a turului trei al Cupei UEFA Intertoto, nu reprezinta o scuza pentru infrangerea suferita, scor 2-1.

Antrenorul echipei Atletico Madrid, Javier Aguirre, s-a declarat „foarte deranjat” de felul in care jucatorii sai au evouat in prima repriza a meciului cu Gloria Bistrita, pierdut, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-2.
„Suntem foarte suparati din cauza acestei infrangeri. Conditiile in care s-a jucat, la 40 de grade, nu reprezinta o scuza pentru ca am ratat multe ocazii de a obtine un rezultat mai bun”, a spus tehnicianul mexican al madrilenilor.

De partea cealalta antrenorul Gloriei Bistrita, Ioan Ovidiu Sabau a afirmat urmatoarele: „Nu-mi convine cum ne-am comportat in a doua repriza, nu sunt multumit de rezultat, sunt chiar suparat pe ei. Nu putem incepe sa ne facem statui ca am batut pe Atletico Madrid. Pana la urma conteaza calificarea. Daca am ajuns sa ne multumim ca am castigat cu 2-1 cu Atletico Madrid, fara sa ne intereseze calificarea, atunci inseamna ca nu am inteles niciunul ceea ce vreau sa fac aici, la Bistrita, sa transform acesti jucatori cu alta mentalitate, nu cu jucatori care, atunci cand joci cu un adversar de calibrul lui Atletico, sa-ti tremure genunchii sau sa-?i fie teama si sa ai prea mare respect pentru adversar”.