Ardelenii au pierdut la scor

0 115

CFR Cluj echipa antrenata de tehnicianul Andrea Mandorlini a pierdut categoric amicalul cu croatii de la Dinamo Zagreb.
Italianul a inceput cu un sistem 4-3-3, formati din: Stancioiu – Panin, Cadu, Alcantara, Edimar – E. Dica, Muresan, Culio – Deac, Traore, N. Dica. Astfel, desi a inceput ofensiv jocul de azi si a avut cateva ocazii mari prin Traore si Culio, CFR s-a vazut condusa in minutul 29 cu 1-0, croatii deschizand scorul dintr-un penalty la un fault al lui Culio. Dezastrul pentru clujeni s-a produs insa dupa pauza, Dinamo Zagreb marindu-si avantajul in minutele 51 si 68. Desi s-au chinuit sa marcheze macar golul de onoare, jucatorii CFR-ului au mai incasat un gol in minutul 87, croatii marcand pe contraatac si stabilind scorul final, 4-0!