Am invins Letonia

0 154

Prima reprezentativa de handbal masculin a Romaniei a reusit sa invinga la Riga reprezentativa Letoniei, cu 37-30, in cel de-al treilea meci din cadrul grupei a 3-a a preliminariilor Campionatului Mondial din 2009.
Dupa un inceput ezitant, elevii lui Aihan Omer au apasat pe acceleratie si s-au detasat in minutul 9 la trei goluri diferenta, insa dupa minutul 22, Letonia a profitat de momentele slabe ale Romaniei si a preluat conducerea.
Dupa 17-17 la pauza, cele doua nationale au mers cap la cap mult timp din repriza a doua, dar spre finalul partidei, in ultimele 10 minute Romania nu a mai facut concesii si a castigat cu 37-30.