A fost eliminat pentru prima oara in cariera

0 198

Claudio Ranieri antrenorul formatiei Juventus Torino, a fost eliminat pentru prima data in cariera sa, duminica seara, in meciul pe care echipa sa l-a castigat cu Genoa, scor 1-0, in ultimul meci din etapa a 8-a a campionatului Italiei, informeaza Goal.
Del Piero a marcat singurul gol al intalnirii, in minutul 36. Torinezii au terminat meciul in zece jucatori, Nedved fiind eliminat in minutele de prelungire. Din cauza protestelor, antrenorul torinezilor, Claudio Ranieri, a fost si el eliminat. „Este adevarat ca am fost furios pe arbitru, dar sper ca Pierluigi Collina va vedea incidentul si va lua masurile necesare. Am fost elimat de pe teren si trebuie sa accept. A fost multa tensiune in acest meci dar nu noi am generat-o”, a declarat Ranieri la sfarsitul meciului.