Scrima braşoveană nu se predă! Aceasta, datorită eforturilor sportivilor şi antrenorilor de la CSM Braşov, care duc tradiţia Tractorului mai departe… Braşovul are acum un medaliat cu bronz, la campionatele naţionale pentru cadeţi. Este vorba despre Rareş Ailincă, fiul unui sportiv de excepţie, care a evoluat deceniile trecute pe planşele de la Tractorul. La campionatul naţional rezervat cadeţilor, la care au fost prezenţi 55 de sabreri de la toate cluburile din ţară, Rareş Ailincă, de la CSM Braşov, a reuşit să urce pe treapta a treia a podiumului de premiere. În 16-imi, braşoveanul l-a învins pe Peter Nyiri (Riposta Bucureşti) cu 15-12, după ce la pauză era condus cu 8-2!! Pe tabloul de 8, sportivul antrenat de Marius Gălăţanu, a trecut cu 15-10 de Teodor Chiriac (Riposta Bucureşti). Din păcate, în semifinale Ailincă a pierdut duelul cu sportivul care avea să  devină campion naţional: 3-15 cu George Dragomir (CSS Slobozia), care se pregăteşte însă la Centrul Olimpic de la Braşov, sub comanda lui Marius Gălăţanu. Deşi are doar 14 ani (cu doi ani sub categorie!), Rareş a concurat cu mult curaj şi se dovedeşte a fi o veritabilă mare speranţă pentru scrima românească, având mereu un imbold de la tatăl lui. Foarte bună a fost şi prestaţia dinamovistului braşovean Andrei Păştin, clasat pe locul 8. Păştin este antrenat de fostul mare campion Rareş Dumitrescu.