Universitatea a mai pierdut doua puncte pe teren propriu

0 217

Echipele Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti au jucat de la egal la egal, in fata unui stadion plin, cel din Banie, acolo unde aproximativ 15.000 de spectatori au fost prezenti sa vada al doilea meci pe teren propriu al oltenilor de cand Victor Piturca a preluat echipa.
Partida s-a terminat la egalitate scor 1-1 (0-0), intr-o partida programata in etapa a 8-a a Ligii 1. Oltenii au deschis scorul prin Wobay in minutul 55, pentru ca Marius Constantin sa aduca egalarea pentru giulesteni in minutul 64, dintr-un penalty usor acordat de centralul Teo Craciunescu la caderea lui Cassio. Stiinta a evoluat in superioritate numerica in ultimele 40 de minute ale meciului, dupa ce Herea a fost trimis la cabine pentru un cot in gura aplicat lui Gaman.
Universitatea Craiova: 1. Stanca – 18. Dananae, 7. Gaman, 4. Iliev (7. Ciuca min. 60), 2. Barboianu – 5. D. Stoica – 77. Wobay, 30. Prepelita, 13. Dilevski (23. Gargorov min. 69), 9. M. Costea (92. M. Roman min. 88) – 20. M. Dina. Manager: Victor Piturca.
Rapid: 33. Bornescu – 2. Rui Duarte, 4. M. Antonio, 23. M. Constantin, 19. Bozovici – 14. M. Roman, 8. N. Grigore, 30. Spadacio (11. Frunza min. 78), 7. Cesinha (21. Sburlea min. 61) – 10. Herea – 99. Cassio (27. Glauber min. 68). Antrenor: Marius Sumudica.