Nu i-a placut deloc meciul

0 133

Razvan Lucescu tehnicianul formatiei Rapid Bucuresti, este printre putinii oameni caruia nu i-a placut absolut deloc meciul contra celor de la Gaza Metan Medias. Lucescu a afirmat ca jucatorii sai trebuie sa invete din acest meci si i-a certat pe oamenii din defensiva.

„Un meci prea nebun! Astfel de meciuri nu-mi plac, sunt meciuri pe care le tratam prea linistit, cu o oarecare superficialitate. Este inadmisibil sa faci cadou primele 15 minute adversarului si sa primesti doua goluri. E nevoie de o concentrare foarte mare pentru a ne bate acolo in fata. Trebuie sa tratam fiecare meci ca o finala si sa intram foarte determinati. Nu-mi explic cum de la 0-2 am inceput sa jucam, sa intoarcem rezultatul, iar dupa ce am facut 3-2 ne-am jucat cu ocaziile si riscam sa pierdem doua puncte. Singurul lucru bun sunt aceste trei puncte. Nu conteaza ce le-am spus la pauza, s-au trezit singuri din pumni dupa minutul 15”, a spus Razvan Lucescu.