Scor de rugby, la handbal : Corona Brașov – Știința Bacău 62-12

0 143

În cadrul Diviziei A de handbal feminin, seria B, etapa a 10-a, Corona Brașov a învins la mare scor echipa Știința Bacău : 62-12, la pauză 30-3. A fost un meci cu scor mai degrabă de rugby, în disputa dintre prima și ultima clasată, care nu are niciun punct acumulat până acum.
În poarta Coronei Brașov a debutat, cu această ocazie, Beatrice Tunariu. Ea s-a remarcat în repriza secundă cu câteva intervenții fosrte bune.
Formația brașoveană este lider autoritar în clasamentul seriei, cu maximum de puncte, 30. Pe locul doi se află CNE Sf. Gheorghe, cu 27 puncte, iar pe locul III, Iași 2020, cu 21 puncte.
În etapa următoare, echipa brașoveană va avea meci în deplasare, cu CSM Roman, echipă aflată pe locul 5 în Divizia A, seria B.