Steaua Bucuresti a remizat pe terenul formatiei UTA

0 216

Steaua Bucuresti a remizat, scor 1-1 (0-0), sambata, in deplasare, cu UTA Arad, intr-un meci contand pentru etapa a VIII-a a Ligii I, si ramane fara victorie in ultimele patru meciuri din campionat.
Golurile au fost marcate de Edson in minutul 83 din penalti, pentru UTA, si de Nicolita in minutul 58, pentru Steaua.
La meci au asistat 7.300 de spectatori.
Inainte de meci, finantatorul stelist Gigi Becali a primit un fular cu insemnele clubului UTA din partea patronului Nicolae Bara. Becali l-a desfacut spunand ca nu vrea ca cineva sa creada ca ar fi un fular al echipei Dinamo.
Becali si Bara s-au ironizat, apoi, reciproc. „Esti cel mai fraier investitor din fotbalul romanesc, esti singurul care bagi o gramada de bani si nu scoti nimic”, i-a spus Becali lui Bara, care a replicat: „Lasa ca o sa scot, ca ti-l vand tie pe Edson cu 2 milioane de euro”.