Esec pentru FC Brasov

0 229

FC Brasov echipa pregatita de tehnicianul Mihai Stoica, a pierdut la limita scor 2-1 (1-1) in fata formatiei FCM Campina, intr-un meci contand pentru etapa a XX-a a Ligii II la fotbal.

Astfel in urma acestui esec „stegarii”, se indeparteaza si mai mult de obiectivul propus si anume acela de a se clasa cat mai sus in clasament, si chiar daca este posibil ocuparea locului secund.
In meciul de la Campina, brasovenii au inceput in forta, dand chiar impresia ca vor transa fara prea mari eforturi partida in favoarea lor dupa ce au inscris in minutul 14 prin Anghel. Insa elevii pregatiti de Mihai Stoica, au cazut fizic, pierzand la limita scor 2-1. Golurile gazdelro au fost marcate de Vitelariu in minutul 35 si Elisei in minutul 75. La sfarsitul partidei de la Campina, Mihai Stoica tehnicianul „stegarilor” a afirmat: „Am fost la un pas de a scoate un rezultat bun. Din pacate nu am reusit acest lucru chiar daca am inceput in forta jocul. Mai avem multe de pus la punct”.