Ne-au batut rau de tot

0 226

Prima reprezentativa de rugby Romaniei a pierdut, sambata, meciul disputat, la Toulouse (Franta), in fata echipei Noii Zeelande, cu scorul de 8-85, intr-o partida contand pentru grupa C a Cupei Mondiale, ultima a „tricolorilor” la aceasta editie a Cupei Mondiale.

Noua Zeelanda a inscris cel mai rapid eseu de la editia din acest an a Cupei Mondiale, in secunda 38, prin Sivivatu, celelalte douasprezece fiind reusite de Masoe in minutul 10, Rokocoko minutul 15, minutul 58, minutul 66, Evans minutul 18, Sivivatu minutul 24, Mauger minutul 37, Toeava min. 47, 80+1, Hore min. 64, Smith min. 75, Howlett, min. 79, din care zece au fost transformate de McAllister min. 11, min. 16, min. 25, min. 48, Evans min. 59, min. 65, min. 67, min. 77, 80, 80+2.
Romania a culcat balonul in terenul de tinta neo-zeelandez in min. 31 prin Marius Tincu, transformarea fiind ratata de Dimofte. In min. 72, Vlaicu a fructificat o lovitura de penalizare.
Echipa Rom?niei a ocupat locul al patrulea in grupa C, fiind devansata de Noua Zeelanda, Italia si Scotia.