VICTORIE! Corona Braşov Wolves a câştigat la Galaţi și a egalat seria...

VICTORIE! Corona Braşov Wolves a câştigat la Galaţi și a egalat seria din finala Campionatului Naţional, 1-1

0 162

După ce primul meci al finalei Campionatului Naţional de hochei, disputat la Galaţi, a fost câştigat de echipa dunăreană, a doua partidă, disputat marţi, tot la malul Dunării, a revenit echipei Corona Braşov! Meciul a avut nevoie de prelungiri pentru stabilirea învingătoarei, la finalul celor trei reprize, scorul fiind 2-2. „Lupii” s-au impus până la urmă cu 3-2 şi au au restabilit egalitatea, 1-1, la general. De remarcat că în al doilea meci, toate cele trei goluri ale echipei Braşovului au fost marcate de canadianul Jereme Tendler (min. 6,23, 41,30, şi în prelungiri, min.9,08). Titlul naţional va fi adjudecat de echipa care va câştiga prima trei meciuri.

Meciurile 3 şi 4 vor avea loc vineri, 19 aprilie şi sâmbătă, 20 aprilie, de la ora 18.30, la Patinoarul Olimpic Brașov. În cazul unei duble victorii acasă, Corona Braşov va cuceri titlul naţional.