FC Braşov a mai dres busuiocul, după egalul cu FC Bihor, din campionat şi s-a calificat, în urmă cu puţin timp, în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal. ,,Stegarii” au trecut în deplasare, la Suceava, de o echipă bună a seriei I a ligii secunde, Rapid CFR, pe care au eliminat-o, după 2-0 (0-0). Victoria s-a conturat însă destul de greu, pentru că, în ciuda dominării constante a echipei braşovene şi a unor ocazii mari, golurile au picat în ultimul sfert de oră. Primul a fost înscris de Ene, cu capul, după o centrare perfectă, de pe partea dreaptă, expediată de Matei (min. 75), iar al doilea a aparţinut fundaşului Letan, care a fructificat o centrare, de data aceasta venită de pe stânga, de la Rusu (min. 81).

Pentru FC Braşov urmează un alt meci dificil, în campionat, sâmbătă, la Târgovişte.