România a pierdut cu Muntenegru, în ciuda unei evolții de excepție a...

România a pierdut cu Muntenegru, în ciuda unei evolții de excepție a Cristinei Neagu; totul va depinde acum de meciul cu Ungaria

0 239

România a fost învinsă de Muntenegru cu 27-26 în meciul patru susținut în Grupa C, deși a avut meciul în mână. În minutul 46, tricolorele au avut patru goluri diferență (21-17). Cu toate acestea, Muntenegru a marcat șapte goluri consecutive și a întors soarta jocului, iar naționala nu a mai putut reveni pe final. De altfel, pe parcursul reprizei secunde, România a condus în permanență, la 2-3 goluri, fără ca să profite de acest lucru. La fel cum nu a profitat de evoluția bună a Cristinei Neagu (11 goluri), care nu jucase în partida anterioară, fiind menajată pentru meciul cu muntenegrencele. Astfel, echipa noastră a suferit a doua înfrângere la Kumamoto, iarmeciul cu Ungaria, de vineri, de la ora 12,00, este decisiv pentru calificarea în grupele principale.